ברכת כלה

הקלטת ברכת כלה – למה לשים לב?

ברכת כלה, טרנד נפוץ מאוד שהחל בעולם הדתי-חרדי וכיום תופס תאוצה גם בקרב הכלות החילוניות. ברכת הכלה החלה מתוך האמונה כי שערי השמיים נפתחים לכלה ביום חופתה ולכן כל תפילה שלה עשויה להתגשם. הטרנד האופנתי בעולם החילוני החל לפני כ- 15 שנה ומאז הוא נשאר וממשיך לעשות חיל. בנות רבות אשר רוצות כניסת חופה מיוחדת ומרגשת פוקדות את אולפני ההקלטות ומקליטות ברכת כלה. 

לברכת הכלה מספר נוסחים שכתבו רבנים, נוסחים אלו לרוב חוזרים על עצמם בקרב המתחתנות. למעשה כל נוסח מבטא את רצון הכלה להיכנס לברית הנישואין טהורה ללא חטאים. כחלק מן הברכה, הכלה מבקשת להתחיל את חיי הנישואין במזל טוב, בשמחה ובתקווה להקמת משפחה והבאת ילדים לעולם. כיום ניתן למצוא גם ברכות כלה בנוסח חילוני ובשפה פשוטה יותר וגם ברכות אשר נכתבו בידי הכלה. 

למי מתאימה הקלטה של ברכת כלה?

ברכת כלה היא אלמנט מפתיע ומרגש מאוד אשר הופך את כניסתה של הכלה אל החופה למיוחדת. חשוב לזכור כי יום החתונה ומעמד החופה הינו מרגש מאוד, לעיתים עד חוסר יכולת לדבר. הקלטת הברכה מראש במקום להקריא אותה ביום החופה עוזרת לכלה לומר את מילות הברכה מבלי לחשוש או להתבלבל. 

למה כדאי לשים לב כאשר מקליטים ברכת כלה באולפן הקלטות?

הדבר הראשון שאנו ממליצים לעשות הוא לחפש אולפן הקלטות מקצועי אשר עוסק בהקלטת ברכות לאירועים ובפרט ברכות כלה. באולפן מקצועי תוכלי להיעזר בצוות שילווה אותך ויתן לך טיפים איך להישמע טוב יותר. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא לוודא שלאולפן ההקלטות יש את האמצעים החדישים ביותר לעיצוב הקול שלך ותיקון של זיופים ומעידות קוליות. 

חשוב שתדעי כי באולפנים המקצועיים ניתן להתאים את הברכה לרצונותייך ואינך חייבת להיצמד לנוסחים הנפוצים. ניתן גם לשלב בין הנוסחים ולהוסיף להם פאן ייחודי לך. אם את מהכלות אשר אוהבות לכתוב, תוכלי לתת נוסח משלך ואם זה פחות התחום שלך, תוכלי להיעזר בכותבים של האולפן. חשוב ביותר לזכור שברכת כלה טובה אורכת בין שתיים לשלוש דקות וכדאי למקד את הנוסח הנבחר על מנת לא להלאות את קהל האורחים. 

את ברכת הכלה לרוב מלווה מנגינה אשר נבחרת באולפן ההקלטות. ניתן גם לבחור ליווי מוסיקלי באמצעות כלי נגינה. בנושא זה יש לשים לב שקולך אינו נבלע בתוך המנגינה ושהוא נשמע מספיק טוב וברור. אנו ממליצים לעשות מספר חזרות על קריאת הטקסט שבוע לפני ההקלטה. לא מומלץ להתאמן על קריאתו ביום ההקלטה על מנת להימנע מצרידות. כמו כן, את ההקלטה עדיף לבצע משעות הבוקר המאוחרות ואילך, לאחר שאתן ערות כבר מספר שעות. 

לסיכום, אם את מעוניינת בחופה מרגשת וייחודית, ברכת כלה היא בהחלט האפשרות הטובה עבורך. כל מה שתצטרכי הוא לבחור באולפן הקלטות מקצועי שעוסק בתחום והם ילוו אותך ויעזרו לך להגיע לברכה המיוחדת.