הקלטת שיר

הקלטת שיר באולפן הקלטות

אם אתם חובבי שירה, שרים להנאתכם במקלחת, זמרים פונטציאליים והמחשבה על הקלטת שיר באולפן מקצועי מרגשת אתכם, המאמר הזה הוא בשבילכם. ריכזנו עבורכם מספר פרטים שחשוב לדעת כאשר מקליטים שיר בפעם הראשונה באולפן הקלטות מקצועי.

מתי פונים לאולפן הקלטות כדי להקליט שיר?

אולפן ההקלטות כיום אינו שייך רק לזמרים המקצועים, כיום הקלטת שיר מתבצעת גם כאשר מעוניינים להקדיש למישהו או מישהי שיר בעת אירוע משמח כמו יום הולדת או הצעת נישואין. כמו כן, בעידן בו בר מצווה ובת מצווה הפכו לבר מצווש ובת מצווש, רבים מהילדים מעוניינים להכניס אלמנט מפתיע כחלק מהאירוע ולהשמיע את השיר שהקליטו לקהל האורחים. השימוש בהקלטת שיר באירועי שמחה הפכה לטרנד חזק מאוד בשנים האחרונות והוא בהחלט משהו מיוחד מאוד שיכול להוסיף איכות ויחודיות לאירוע.

מה כדאי לדעת לפני שהולכים להקליט שיר באולפן הקלטות?

דבר ראשון שחשוב לעשות הוא להתאים את האולפן למי שיבצע את ההקלטה. חשוב לבחור באולפן מקצועי שמתמחה בהקלטות מסוג זה ולדאוג שלאולפן יש תוכנות אשר יכולות לשפר את הקול ולעמעם זיופים.

דבר נוסף, לא פחות חשוב הוא להתחבר לצוות האולפן על מנת שתרגישו כמה שיותר בנוח כאשר אתם מקליטים. צוות אולפן מקצועי יעבור איתכם על הטקסט, הגשתו ויתן טיפים איך הכי נכון לשיר אותו. כמו כן, באולפנים מקצועיים אשר מיועדים להקלטת שירים עבור אירועים, יש צוות כותבים מיוחד אשר יכול לכתוב עבורכם את השיר. ניתן להתאים שיר לאדם שישיר אותו או לאדם שמקדישים לו את השיר. 

לפני שתיגשו מלאכת ההקלטה, כדאי לעבור מספר פעמים על הטקסט ולעשות מספר חזרות. שימו לב שאינכם עושים את החזרות ביום ההקלטה על מנת להימנע מצרידות. שימרו את קולכם לחזרות הגנרליות לפני הקלטת השיר. באולפן ההקלטות בקשו לעשות שתיים עד שלוש הקלטות כחזרה גנרלית. חזרות אלו יעזרו לכם להשתפר עד להקלטה המיוחלת. 

איך מתגברים על ההתרגשות שמלווה אותנו לפני ההקלטה?

אם אנחנו לא זמרים מקצועיים וזו הפעם הראשונה שאנו מקליטים שיר באולפן מקצועי, לרוב תלווה אותנו תחושה של התרגשות אשר עלולה להיות מורגשת בהקלטה. חשוב שתדעו שבעניין זה אין לכם מה לדאוג. לאולפני הקלטות מקצועיים יש ציוד טכנולוגי חדשני אשר עוזר לטשטש את הזיופים בקול. כמו כן, ניתן לחתוך חלקים מן השיר, לקחת רק את החלקים הטובים ולצרף אליהם חלקים טובים מהקלטה נוספת שתעשו. חשוב שתדעו כי במהלך ההקלטה, הטכנאי יעזור לכם ויתן לכם טיפים כביקורת בונה. אל תילחצו מהביקורת, היא נועדה לעזור לכם להקליט את השיר בצורה הטובה ביותר. כמו כן, צרו עם הטכנאי תקשורת טובה ותוכלו גם להציע רעיונות משלכם בעת ההקלטה. 

לסיכום, הקלטת שיר באולפן מקצועי יכולה להפוך את האירוע שלכם למיוחד. צרו קשר עם אולפן ההקלטות וישמחו לתת לכם מידע נוסף ולהקליט איתכם את השיר המיוחל.